VisitAarhus

Danhostel Silkeborg

Hos Danhostel Silkeborg kan I bo godt og billigt og samtidig være midt i naturen. Danhostel Silkeborg ligger også tæt på friluftsaktiviteter og Silkeborgs mange attraktioner.

26rooms
128beds
Hunde tilladt
Børn, Min partner, Mig selv
Udsigt til Hjejlen fra Danhostel Silkeborg
Silkeborg, Østjylland
Vandrerhjem
Foto: Danhostel Silkeborg

Lige meget om du er single, par eller familie, så er Danhostel Silkeborg et godt udgangspunkt for det rekreative eller det aktive.

Beliggenhed i top

Danhostel Silkeborg ligger lige ned til Remstrup Å og med kun 400 m til gågaden i Silkeborg. Tæt på finder du også Museum Jorn, Museum Silkeborg, AQUA Akvarium & Dyrepark og Indelukket. Desuden er der mange muligheder for at sejle i kano, tage på mountainbike tur, tage på vandring - eller en tur med Hjejlen.

Morgenmad og aktiviteter

Danhostel Silkeborg tilbyder en lækker morgenmadsbuffet med mange hjemmelavede produkter bl.a. brød, marmelader, peanutbutter og "nutella". I dagligstuen kan du spille brætspil og udenfor er der mulitbane, hængekøjer og bordtennisbord.

Se, hvad andre deler på Instagram

#danhostelsilkeborg #visitsilkeborg #visitaarhusregion

Læs mere
Kontaktoplysninger

Find vej

Åhavevej 55

8600 Silkeborg

Loading map...

Sidst opdateret af::VisitAarhusweb@visitaarhus.com

Relaterede produkter